Türkar Enerji

4 Mevsim Sıcak Su Üretimi, Enerjide çözüm ortağınız...!

+90 541 344 1223

GÜNEŞ ENERJİSİ PAKET SİSTEMİ


Sayın: Ziyaretçi Sitemize Hoş Geldiniz..
24 adet vakum tüplü güneş kolektörü, 
Bakır spiral serpantinli 
180 litre sıcak su kazanı ve 
50 litre soğuk su deposu olan  
basınçlı güneş enerjisi su ısıtma sistemidir.
 Su basıncının yeterli olmadığı durumlarda tek katlı dublex ve triblex binalarda tercih edilir.
kışın 2-3 yazın 7-8 kişilik aileler için uygundur..


ÖZELLİKLER
(SAHİL BÖLGELERİ İÇİN ÖZEL ÜRETİLMİŞ)
* 304 Krom-Nikel iç kazan
* 430 krom nikel dış kazan
* Bakır spiral serpantinli
* 2 yıl garanti
* -40°C ye kadar antifrizsiz çalışabilme
* Poliüretan yalıtım
* Kolay montaj
* Estetik görünüm
* Maksimum verim
* Yüksek kalite
* Küçük yerleşim alanı
 ÖLÇÜLER            Uzun Tüplü
Tüp Sayısı...........:    24 adet
Tüp Ölçüleri......: 47mm X 1850mm
Sıcak Su Kazanı. ...:    150 Litre
Soğuk Su Deposu :        50 Litre
Emici Yüzey..     ..:        2,4 m2
Ağırlığı.................: 100 kğ
  
BOYUTLAR
vakum tuplu gunesenerji olculeri
A  1695 mm
B  1780 mm
C  1555 mm
D   420 mm
E  1830 mm

* 100 Km ye kadar yol ücreti alınmaz.+ km fiyatı 2 TL
* Mail order ile ödemek yapabilirsiniz..
    ÖDEME ŞEKLİ:
* Toplam Tutar Üzerinden 400 TL Servis tesisat ve montaj ücreti montaj sırasında servise ödenecektir.
* Toplam Tutar üzerinden 400 TL Düşerek Kalan Miktarı Mail order ile  (Anlaşmalı olduğumuz bankalara) 9 taksit olarak ödeye bilirsiniz...  
                                
Türkiye'nin Lider Markası Kuzeymak % 100 müşteri memnuniyetiyle, Sizlere Hizmet  Vermekten Gurur Duyar..
Not: Sayın müşterilerimiz 
Koçtaş aş den alınan tüm ürünlerden 
düz zemin için maximum 200 TL 
             Eğimli zemin için 300 TL tesisat bedeli alınmaktadır.. 

GÜNEŞ ENERJİSİ PAKET SİSTEMİ TANITIM ‐ 
KULLANMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ

____GİRİŞ__________
Değerli KUZEYMAK Kullanıcısı,
Ürünlerimiz, modern üretim tesislerimizde detaylı ve titiz AR‐GE çalışmaları sonucunda üretilmektedir.
Ürünümüzden maksimum verimi sağlayabilmeniz için hazırlanan bu kullanım kılavuzu, satın almış olduğunuz KUZEYMAK ürünü hakkındaki tüm teknik detayları ve kullanım talimatlarını içermektedir.
Ürünü kullanmaya başlamadan önce, kullanım kılavuzunu dikkatle okumanızı ve saklamanızı tavsiye diyoruz.

Bu kılavuz, KUZEYMAK Güneş Enerjisi Paket Sistemi için işletim, kontrol ve bakım prosedürleri ile uyulması gereken talimatları içermektedir.
Bu prosedür ve talimatlar, kullanıcı tarafından hassasiyetle yerine getirilmelidir.

**Güneş enerjisi paket sistemlerimizin kullanım ömrü 7 (YEDİ) yıldır.**
Bu kılavuzda belirtilen prosedür ve talimatlara uyulmaması halinde, kullanıcı ve işletmede hasar ve kazalar meydana gelebilir. Kullanıcı hatasından kaynaklanacak bu gibi hasar ve kazalar, tamamen siz kullanıcıların sorumluluğundadır.
Tasarımda değişiklik, yanlış parça kullanımı, ehliyetsiz personel müdahalesi, hatalı kullanım vb.
gibi hususlardan kaynaklanacak hiçbir tehlike, hasar veya kazadan firmamız sorumlu değildir.
         

Danışma: 444 44 88
Servis....: 0541 344  1223


____2.SİSTEMİN TANITIMI______________________

Vakum Tüp Özellikleri
       Sistemimiz, iç içe geçmiş iki cam tüpten oluşmaktadır. İki tüp arasındaki vakum sayesinde, ısı kaybı minimum düzeye indirilmiştir.
       Dıştaki cam tüp, her türlü hava şartlarına dayanıklıdır. İçteki cam tüp, yine saydam ve dayanıklı olan özel bileşimli bir camdan üretilmiş olup, üzeri siyah renkli özel seçici yüzeyle kaplanmıştır.
   Siyah renkli özel seçici yüzey sayesinde, tüpe gelen ışınların %93'ü mükemmel şekilde absorbe edilerek ısıya çevrilmekte ve güneş ışını yansıması minimuma indirilmektedir.
       İki tüp arasında vakum olduğundan, iletim ve taşınımla olan ısı kaybı ihmal edilecek düzeydedir.
       Soğuk, yağmurlu, karlı ve rüzgarlı havalarda, cam tüp içindeki vakum sayesinde tüplerdeki ısı kaybı maksimum düzeyde önlenmiştir. Bundan dolayı sistem, uygun şartlar dahilinde antifriz gerekmeden ‐40°C hava sıcaklıklarında dahi sıcak su üretebilmektedir.

Sistemin Çalışma Prensibi
Sistemin çalışması için ilave bir güç kaynağına gerek yoktur. Tüpün içerisinde ısınan suyun yoğunluğu azalacağından, ısınan su yukarıda bulunan sıcak su tankına doğru hareket edecektir. Sıcak su tankındaki suyun yoğunluğu da daha fazla olacağından aşağıya doğru giderek, yukarıya gelen sıcak suyla yer değiştirecektir. Böylece sistem, doğal sirkülasyon ile sıcak su üretimini sağlamış olacaktır. Güneş enerjisinde ısıtma verimi değerleri günlük değerlerdir.

Sistemimizi Tanıyalım

F‐304, F‐430 ve S Serisi Ürün Özellikleri

____3.SİSTEMİN BOYUTLARI___
___4.ÜRÜN YERLEŞİMİ VE MONTAJ BİLGİLERİ__
1.       Müşterinin satın aldığı güneş enerjisi sisteminin kurulacak yer servisimiz tarafından en uygun yer seçilerek montaj edilmektedir.

2.       Düşük kotlarda (müstakil evler, apartmanların son katları vb.) açık devre sistem tercih edildiği zaman basınç problemi yaşanabilir.

3.       Bu tür problemler yaşamamak için BASINÇLI modeller tercih edilmelidir.
4.       Çatı üstü montajında çatının vakum tüplü güneş enerjisi sistemlerinden gelecek ilave yükleri taşıyıp taşımayacağı servis tarafından keşif yapılmalıdır.
5.       Aşırı rüzgârın sistemi sarsmaması için sistem  ayaklarından zemine sabitlenir.
6.       Güneş enerjisi sistemi düz bir zemine kurulmalıdır. Eğer eğimli çatılara montaj yapılacaksa, çatıdan çatı altındaki betona kadar  platform yapılmalıdır.
7.       Sistemlerimiz antifriz gerektirmemektedir.
8.       Güneş enerjisinin soğuk‐sıcak su boruları, genleşme tankı ve havalandırma bağlantıları mutlaka izole edilmelidir.
9.       Dişli bağlantı malzemeleri ile monte edilen genleşme tankı, havalandırma ve sıcak su çıkış bağlantıları kesinlikle elle sıkılmalıdır.
10.    Montaj yapılmadan önce yön kontrolü yapılmalıdır ve sistem güneye bakacak şekilde monte edilmelidir.
11.   Sistemin kurulumuna taşıyıcı platformdan başlanmalıdır. Taşıyıcı platformun montajı tamamlandıktan sonra tüp yatağı yerleştirilir.
12.   Sıcak su deposu ile genleşme tankı veya soğuk su deposu montajı yapılır. Depoların montajı için gerekli tüm bağlantı parçaları paket içerisinde bulunmaktadır.
13.   Sistemin montajı güneşli bir havada yapılıyor ise tüpler yarıya kadar su doldurulmalıdır.
14.   Vakum tüpün ağız ucuna siyah tozluk conta geçirilir ve 15 cm geriye çekilir. Daha sonra kayganlaştırıcı bir sıvı, tüplerin uç kısmına sürülür.
15.   Tüpler, sağa hafif çevirme hareketiyle deponun içerisine doğru itilirken, sola doğru çevrilerek alt kısımları da tüp yatağındaki destekleyiciler içerisine oturtulur. Son aşamada ise tüp üzerine takılmış olan siyah tozluk contalar depoya bitiştirilir.
16.   Montaj işlemi tamamlandıktan sonra soğuk ve sıcak su tesisat bağlantıları yapılarak tesisata sızdırmazlık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sızdırmazlık kontrolü yapıldıktan sonra sıcak ve soğuk su boruları izolasyonu yapılmalıdır.

Sistem Bileşenleri (Güneş enerjisi sistemlerimiz 4 ayrı bileşenden oluşmaktadır.)
*Sıcak Su Deposu       *Vakumlu Cam Tüpler  *Genleşme Tankı veya Soğuk Su Deposu       *Taşıyıcı Platform

Taşıyıcı Platform Bileşenleri ve Kurulumu
1.       Taşıyıcı
2.       Arka Ayaklar
3.       Ön ayaklar
4.       Yan Çapraz Destekler
5.       Arka Çapraz Destekler
6.       Arka Bağlan[ Profili
7.       Vakum Tüp Yatağı
8.       Sabitleme Ayağı

____5.DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR____
1.       Güneş enerjisi sistemlerimizi kış şartlarında ‐40°C'ye kadar sağlıklı kullanabilirsiniz. ‐40°C'nin altındaki sıcaklıklarda sistemdeki suyu boşaltmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tüplerde çatlamalar oluşabilir. (Sistemdeki suyu boşaltmak için öncelikle vana kapatılmalıdır. Sıcak su deposunun altında bulunan rezistans tapası çıkarılarak ya da banyodaki bataryalar açılarak, suyun boşaltılması sağlanabilir.)
2.       Sistemde herhangi bir nedenden dolayı su kalmamış ise sisteme su verme işlemi gece yapılmalıdır. Gündüz güneş altında aşırı ısınan boş tüplere aniden soğuk su gelmesi ile tüplerde çatlama meydana gelebilir. Herhangi bir etkenden dolayı, vakum özelliğini yitirmiş veya kırılmış tüpler garanti kapsamına girmemektedir.
3.       Sıcak su tankının havalandırması kesinlikle açık olmalıdır. Havalandırma borusunun tıkanması durumunda meydana gelecek basınçtan dolayı depo zarar görebilir.
4.       Soğuk havalarda sıcak ve soğuk su tesisatlarının donmasına sebebiyet vermemek için mutlaka tesisatınıza doğru izolasyon yaptırmanız gerekmektedir.
5.       Güneş enerjisinden su kullanılacağı zaman evdeki termosifon, şohben vanası kapatılmalı; güneş enerjisi sistemi vanası açılmalıdır. Termosifon, şohben kullanılacağı zaman güneş enerjisi vanası kapatılıp; termosifon, şohben vanası açılmalıdır. Termosifon ve şohben, güneş enerjisi sisteminden su taşmasına sebep olabilir. Bu nedenle sıcak su iniş borusuna çek valf takılması tavsiye edilir.
6.       Kullanım suyunda asit, kireç, tuz ve benzeri kimyasallar bulunmamalıdır. Sistem içerisine giren su, içilebilir nitelikte olmalıdır. Güneş enerjisi sisteminde deniz suyu, kuyu suyu ve benzeri özellikteki sular kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde asit, kireç ve kimyasallar zamanla genleşme tankına ve güneş enerjisi kazanına zarar verecektir. Bu tip arızalar, garanti kapsamı dışındadır. Bu sorunu, uygun özellikte filtre kullanarak çözebilirsiniz.
7.       İlave olarak elektrikli rezistans kullanılacak ise; ürünümüze özel tasarlanan rezistansımız kullanılmalıdır. Ayrıca suyu kullanmadan önce rezistans elektriği mutlaka kapatılmalıdır.
8.       Doğal afetlerden oluşabilecek hasarlar (dolu, deprem, sel, hortum, Garanti, yangın, yıldırım vb.) garanti kapsamı dışındadır.
9.       Güneş enerjisi sisteminin uzun süre kullanılmadığı durumlarda sistemin susuz kalmasından dolayı şamandıra iç mekanizma contaları zamanla zarar görür. İç mekanizma hasarları, şebeke basıncının değişken olmasından kaynaklanan şamandıra iç mekanizma arızaları, garanti kapsamı dışındadır.
10.   Ürünün tesliminden sonra çarpma, çökme, kırma vb. fiziki etkenler ve kimyevi etkenler ile meydana gelen hasar ve arızalar da garanti kapsamına girmemektedir.
11.   Yanlış ürün seçiminden kaynaklanan şikayet ve arızalar garanti kapsamına girmemektedir. (Müstakil, son kat, yerleşim yerlerinde yaşanacak basınç problemi, yanlış kapasite seçiminde yeterli sıcak su miktarı elde edilememesi durumları vb.)
12.   Garanti belgesinin kaybedilmesi veya tahrif edilmesi gibi durumlar da garanti kapsamına girmemektedir.
13.   İlk montaj anında veya herhangi bir arıza durumunda, firmamızın belirtmiş olduğu teknik servisler dışında sisteme müdahale edilmemelidir. Montajı ve herhangi bir arıza durumundaki bakımları, KUZEYMAK yetkili servisi tarafından yapılmayan ve montaj‐servis formu düzenlenmeyen cihaz garanti kapsamı dışındadır.

YUKARIDA MADDELER HALİNDE BELİRTİLEN HUSUSLAR DAHİLİNDE MEYDANA GELEN VE/VEYA GELEBİLECEK ARIZALAR, SORUNLAR VE HASARLAR GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALACAKTIR.
___6.PERİYODİK BAKIM VE TEMİZLİK_____
       Sistemde kullanılacak su çok kireçli ise mutlaka kireç önleyici ve filtreden geçirilmelidir.
       Suda bulunan kireçten dolayı tüplerin içerisinde kireç birikmeleri olabilir. Bu durumda tüpler çıkartılıp içleri temizlenmelidir.
       Bu gibi durumlarda KUZEYMAK yetkili servislerine başvurmanız önerilir.
       Vakumlu tüpler yağmur, kar, toz, hava kirliliği gibi sebeplerden dolayı kirlendiğinde verimleri düşebilir.
       Sistemi bu tür olumsuzluklardan korumak için tüpler periyodik olarak 3 yılda bir temizlenmelidir.

____7.MUHTEMEL ARIZALAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ___
Değerli müşterimiz,
Size kaliteli ve daha iyi hizmet verebilmek adına, ürünlerimizle ilgili her türlü hizmet ihtiyacınızda;
  Öncelikle Yetkili Bayi‐Servisimizi 0541 344 1223 arayarak,
  Merkezimizin 444 44 88 numaralı telefonunu arayarak,
  www.kuzeymak.com internet sitemizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Lütfen aşağıda belirtilen talimatlara uyunuz:
1.       Ürününüzü aldığınızda garanti belgesini yetkili servise onaylattırınız.
2.       Ürününüzü, tanıtma ve kullanma kılavuzu esaslarına göre kullanınız.
3.       Servise ihtiyacınız olduğunda, öncelikle ürünü satın aldığınız bayi ile iletişime geçiniz.
4 Teknik servis işlemi bittiğinde servis teknisyeninden aldığınız arıza‐servis formunu saklayınız. Alacağınız form ve belgeler, ileride cihazınızda meydana gelebilecek sorunlarda bizlere yardımcı olacaktır.


FİRMAMIZI TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

____GARANTİ ŞARTLARI______
1. F‐304 SERİSİ (krom) ürünler için garanti süresi, ürün teslim tarihinden itibaren başlar ve. FBA modeller için garanti süresi 2 yıldır.
2.   F‐430 SERİSİ (krom) ürünler için garanti süresi, ürün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 
3.    Ürünlerimizin tamamı garanti kapsamındadır. (şamandıra ve tüpler garanti kapsamına girmez)
4.  Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
5.       Ürünün tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda ürünün satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı‐üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e‐posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Ürünün arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçı‐üretici veya ithalatçı; ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
6.     Ürünün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.
7.       Tüketicinin onarım hakkını kullanması halinde malın;
       Garanti süresi içerisinde tekrar arızalanması,
       Tamiri için gereken azami süresinin aşılması,
     Tamirinin mümkün olmadığının, yetkili servis istasyonu, satıcı, üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi durumlarında; tüketici malın bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkan varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep edebilir. Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. 30 iş günü içerisinde bu talebi yerine getirmek ile sorumludur. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.
8.      Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
9.    Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan dikkat edilmesi gereken hususlar maddelerine aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.
10. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne başvurulabilir.
Tüm sorularınız için İzmir bölge servisimizi
0541 344 1223 den çekinmeden arayabilirsiniz:                                            
         

https://api.whatsapp.com/send?phone=905413441223&text=

Popüler Yayınlar