Türkar Enerji

4 Mevsim Sıcak Su Üretimi, Enerjide çözüm ortağınız...!

+90 541 344 1223

Vakum Tüplü Güneş Enerjisinin Avantajları


VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ
a12 Ay Maksimum Verim
a-40 ºC'ye Kadar Antifrizsiz Çalışabilme
aPoliüretan Yalıtım
aF-TYPE 304: Komple Paslanmaz İç 304 Dış 304 Çelik (Krom-Nikel)
aF-TYPE 430: Komple Paslanmaz İç 304 Dış 430 Çelik (Krom-Nikel)
aDaha Küçük Yerleşim Alanı
aEstetik Görünüm
aF-TYPE 304/304: 4 Yıl Garanti
aF-TYPE 304/430: 2 Yıl Garanti
VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ KOLEKTÖRLERİNİN
DÜZ KOLEKTÖRLERE GÖRE AVANTAJLARI
*Sistemimiz iç içe gecmiş iki cam tüpden oluşmaktadır.İki tüp arasındaki vakum sayesınde ısı kaybı minimum düzeye indirilmiştir.Dıştaki cam her türlü hava şartlarına dayanıklıdır.İçteki tüp,yine saydam ve dayanıklı olan bileşimli bir camdan yapılmış olup , üzeri siyah renkte özel bir seçici yüzeyle kaplanmiştir.Bu geçici yüzey sayesinde tüpe gelen ışınların %93 ‘ü mükemmel bir şekilde emilip ısıya çevrilmekte ve güneş ışının yansıması (%7) indirilmektedir.
*İki tüp arasında vakum olduğundan iletimle ve taşınımla ısı kaybı ihmal edilecek mertebededir. Soğuk, yağmurlu, karlı ve rüzgarlı havaların tüp içindeki ısıyı alması vakum sayesinde önlenmiştir. Bu nedenle sistem tüm yıl boyunca kullanılabilmektedir.
Eski model kolektörlerde vakum olmaması nedeniyle soğuk havalarda ısı kaybı çok yüksektir. Bu da verim oldukça ve tüm yıl boyunca kullanılmasını engellemektedir.
* KUZEYMAK vakum tüplü güneş kolektörlerine antifriz koymaya gerek yoktur. Sistem -40 C sıcaklıkta sıcak su üretilmektedir.
Eski model kolektörlerde soğuk havalarda suyun donma tehlikesine karşı ilave antifriz koymak gerekmektedir. Buna rağmen 0 C’nin altındaki sıcaklıklarda bu sistemler verimli çalışmamaktadır.
* F-TYPE sistemlerimizin metal aksamı tümüyle paslanmaz çelikten (Krom-Nikel) imal edilmiştir. S-type sistemlerimizde ise sadece iç kazan paslanmaz çeliktir. Bundan dolayı üretilen sıcak su içilebilir niteliktedir.
Güneş Doğduğu Sürece Bize Güvenin...
“800’e Yakın Bayii Ve Servis Ağıyla ,Liderliği Sürdürdüğümüz Sektörde
KUZEYMAK Olarak Her An Her Yerde Hizmetinizdeyiz.
Kuzeymak Danışma Hattı.: 444 44 88
 Kuzeymak İzmir......:  0541 344 1 223  
                            0532 344 1 223


Popüler Yayınlar